اخذ پروانه ساخت از وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی

شرکت اکسیر التیام نوین مفتخر است به عنوان یکی از پیشگامان صنعت تجهیزات پزشکی ، با بهره گیری از دانش متخصصان داخلی و با رویکرد حمایت از تولید دانش بنیان دستگاه سنگ شکن درون اندامی ، دستگاه منبع نور لاپاراسکوپی و دستگاه یوروفلومتر را در کشور عزیزمان ایران بومی سازی نماید.

 

اخذ گواهینامه ایزو ISO13485 – ISO9001

تجهیزات پزشکی و تجهیزات تشخیص آزمایشگاهی (IVDD) به سبب تاثیری که بر بهداشت و هزینه های سلامت هر کشور دارند بسیار با اهمیت هستند. محصولات مختلفی از جمله باندهای ساده، تجهیزات قابل کاشت در بدن ، تجهیزات نمایش تشخیص بیماری و شرایط سلامتی تا پیچیده ترین تجهیزات تصویر برداری پزشکی و کوچکترین ابزارهای جراحی که در کلاس های خطر A، B، C و D تقسیم بندی می شوند، در حوزه ممیزی این استاندارد می گیرند.

ISO 13485 – ” تجهیزات پزشکی – سیستم های مدیریت کیفیت – الزامات با اهداف نظارتی” یک استاندارد بین المللی شناخته شده برای سیستم مدیریت کیفیت در صنعت تجهیزات پزشکی است. این استاندارد الزامات سیستم مدیریت کیفیت را برای سازمان هایی که قصد دارند توانایی خود را در تامین تجهیزات پزشکی و خدمات مربوط به آنها نشان دهند، مشخص می کند. پیاده سازی این استاندارد به سازمان ها کمک می کند تا الزامات مشتری و همچنین الزامات نظارتی هماهنگ تجهیزات پزشکی را بطور یکپارچه در سازمان بکارگیرند.

شرکت اکسیر التیام نوین با اعتقاد به حرکت در مسیر توسعه پایدار ، تحول سازمانی و ضمن توجه به الزامات سیستم های مدیریت کیفیت تجهیزات پزشکی مراتب تعهد خود را به بهبود مستمر در قبال الزامات نظام مدیریت یکپارچه شامل ایزو 13485 و ایزو 9001 در خصوص تمامی محصولات وارداتی و تولیدی ابراز میدارد.

ویروس کرونا

(Coronaviruses (CoV خانواده بزرگی از ویروس ها هستند که از بیماری سرماخوردگی گرفته تا بیماریهای شدیدتر مانند سندرم تنفسی  (MERS-CoV) و سندرم  تنفسی حاد  (SARS-CoV)را موجب می شوند.ویروس کرونا نوع (nCoV)نوعی جدید است که قبلاً در انسان دیده نشده است. ویروس های کرونا بین حیوانات و انسان ها نیز منتقل می شوند.

علائم شایع عفونت شامل علائم تنفسی ، تب ، سرفه ، تنگی نفس و مشکلات تنفسی است. در موارد شدیدتر ، عفونت می تواند باعث ذات الریه ، سندرم حاد شدید تنفسی ، نارسایی کلیه و حتی مرگ شود.

توصیه های استاندارد برای جلوگیری از شیوع عفونت شامل شستن منظم دست ، پوشاندن دهان و بینی هنگام سرفه و عطسه ، پختن صحیح گوشت و تخم مرغ می باشد. از تماس نزدیک با هر کسی که علائم بیماری تنفسی مانند سرفه و عطسه دارد ، خودداری کنید.

Smart Pack

سیستم پک هوشمند ساخت کمپانی اینویدیا آلمان محصولی بسیار پیشرفته و کاربردی جهت انجام انواع عمل های جراحی اندوسکوپی از قبیل : سیستوسکوپی ، لاپاراسکوپی و … می باشد . این دستگاه درواقع یک سیستم ALL IN ONE می باشد که شامل : دوربین ، منبع نور سرد ، نمایشگر ، و سیستم ثبت تصویر می باشد.

قابلیت و ویژگی های بارز این دستگاه عبارتند از :

 • حمل و نقل آسان و طراحی فشرده
 • دارای جدیدترین تکنولوژی LED
 • دارای کیفیت تصویر FULL HD و مانیتور 22 اینچ  جهت انتقال تصویر به بهترین شکل ممکن
 • این سیستم دارای قابلیت ثبت تصویر و فیلم با کیفیت HD می باشد
 • دارای چرخ دستی و ابزار های گوناگون جهت راه اندازی و نصب ایمن می باشد
 • دارای ریموت کنترل و تنظیمات دستی نور و رنگ تصاویر به صورت دستی می باشد

گاید وایر زبرا

گاید وایر زبرا ساخت کمپانی روکامد فرانسه یکی از با کیفیت ترین و شاخص ترین محصولات ساخت این کمپانی معتبر فرانسوی می باشد که از ویژگی های این محصول می توان به :

 • سر باریمی رادیو پک آن اشاره کرد که این ویژگی موجب افزایش دید فلوروسکوپی می شود.
 • این گایدوایر دارای سر هیدروفیلیک می باشد که این ویژگی موجب تسهیل عبور گایدوایر از مجاری می شود.
 • این گاید وایر در ساختار خود دارای یک شفت ضد لرزش جهت کنترل راحت تر می باشد.
 • دارای روکش PTFE می باشد
 • گاید وایر زبرا برند روکامد دارای روکش راه راه به رنگ آبی وزرد بوده که کمک فراوانی جهت تشخیص آن در مجرای بیمار توسط پزشک می نماید
 • انعطاف فوق العاده و مقاومت بسیار بالا

هیستروسکوپ کلینیکال

هنگامی که در رحم زنان خونریزی غیرطبیعی ایجاد می شود یا روند تولید مثل مختل می شود ، می بایست هر چه سریع تر این پدیده های غیرطبیعی تشخیص داده شده و درمان شوند چرا که ضایعات به وجود آمده ممکن است پیشرفت کرده و شرایط بیمار را وخیم تر کنند و در نهایت رحم دچار رشد ناهنجاری هایی گردد که به بیمار آسیب جدی وارد می کنند . از این رو هیستروسکوپی روشی بسیار مناسب را جهت تشخیص و درمان در این زمینه ارایه می دهد .

به طور کلی دونوع هیستروسکوپ وجود دارد :

 • Rigid
 • Flexible

که جدیدترین هیستروسکوپ های اینویدیا دارای دو دسته تشخیصی و درمانی می باشند .

هیستروسکوپ های برند اینویدیا نیز از این قاعده مستثنی نیستند و به راحتی و با سرعت از حالت تشخیصی به حالت درمانی قابل تغییر هستند که برای آن انواع الکترود ها نیز موجود می باشند و شیت و لنز و دیگر اجزای این هیستروسکوپ ها به راحتی روی یکدیگر سوار می شوند و کیفیت ساخت بسیار بالایی دارند .

شیت هیستروسکوپ

شیت های هیستروسکوپی اینویدیا براساس نوع مصارف تشخیصی و درمانی متفاوت می باشند و از قابلیت های چرخش 360 درجه و قفل هوشمند برخوردارند.

ورکینگ المنت هیستروسکوپ

ورکینگ المنت اینویدیا مخصوص هیستروسکوپی درمانی می باشد و مدل بای پلار آن دو عمل برش و انعقاد را انجام میدهد که از لحاظ ایمنی بسیار حایز اهمیت است.

ست تصویر 4K

ست تصویر 4K برند اینویدیا آلمان یک سیستم یکپارچه و کامل می باشد که با وضوح تصویر اولترا اچ دی  ، با کیفیت ترین تصویر و بهترین طیف رنگ ممکن را به کاربر می دهد و از جمله ویژگی های این سیستم می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • ارایه تصویر واضح و شفاف با طیف گسترده ای از رنگ ها ، رگ ها و بافت های خونی
 • تصویر درخشان با وضوح بالا و روشنایی استثنایی تصویر برای تشخیص بهتر و نتایج جراحی دقیق تر
 • طیف رنگ هایی که این سیستم ارایه می کند کاملا در محدوده طیف رنگ هایی است که چشم انسان قادر به شناسایی آنها می باشد.

 

شبیه ساز گایناکولوژی

هیستروسکوپی (آندوسکوپی رحم) به پزشک اجازه می دهد تا تغییرات غیر طبیعی در رحم را تشخیص دهد و در صورت لزوم ، آنها را با جراحی خارج کند. پزشکان جوان غالباً نه تنها با چالش نحوه برخورد صحیح و کار ابزار مربوطه (هیستروسکوپ) بلکه شناخت ساختارهای پاتولوژیک روبرو هستند.

شبیه ساز هیستروسکوپی  اینویدیا می تواند برای یادگیری و آموزش مراحل اساسی هیستروسکوپی  استفاده شود. برای سازندگان ابزارها و دستگاهها ، شبیه ساز هیستروسکوپی باید بخشی از تجهیزات ثابت آنها باشد. چه در کارگاه ها ، چه در نمایشگاه های تجاری و چه به طور مستقیم در محل مشتری در کلینیک ، با این وسیله آموزشی می توانید گروه هدف خود را از مزیت های محصولات خود در عمل واقعی متقاعد کنید.

بستر تولید شده توسط اینویدیا نمایانگر یک ساختار واقع بینانه از رحم زن است. میوما و پولیپهای نشان داده شده در آن با استفاده از روشهای استاندارد مانند برش مکانیکی با ابزار یا لیزر برداشته می شوند. هیستروسکوپ در حفره رحم از طریق واژن و پاسیو واژینالیس وارد می شود. در نتیجه پزشک یک محیط داخل رحمی واقع بینانه پیدا خواهد کرد.

شبیه ساز لاپاراسکوپی

شبیه ساز لاپاروسکوپی برای آموزش اولیه جراحان ، ارولوژیست ها و متخصص زنان و زایمان مناسب است.این مهارت ها را می توان از تمرینات ساده  تا مراحل لاپاروسکوپی بر روی بافت واقعی آموخت.

شبیه ساز لاپاروسکوپی با سیستم های شناخته شده تفاوت دارد ، زیرا یک جراحی خاص را شبیه سازی می کند ، اما  می تواند چندین نفر را به صورت واقع بینانه، با هم آموزش دهند. بنابراین ، جراح را می توان از همان ابتدا به طور مطلوب آموزش داد. همچنین تکنیک هایی با دسترسی چندگانه قابل اجرا هستند. دستگاه آموزشی هم برای سیستم های روباتیک و هم برای کارهای معمولی مناسب است.

محفظه کشویی یکپارچه ، تبادل سیستم های آموزشی را آسان می کند و مطابق با پیشرفت یادگیری قابل اقتباس است. در مراحل اول و در نتیجه یادگیری هماهنگی ، جهت گیری و کنترل ابزار ، از مدل های آموزش قابل تعویض استفاده می شود ، که در آن می توان تمرین بخیه ، نخ ، و غیره را تمرین کرد. با استفاده از این روش ، آموزش در مورد بافت ارگانیک امکان پذیر است. این می تواند به صورت بهداشتی در یک ظرف در شبیه ساز لاپاروسکوپی استفاده شود. دسترسی به تروکار می تواند هنگام خیس شدن جایگزین شود.

سیستم روشنایی یکپارچه در شبیه ساز لاپاروسکوپی از روشنایی کافی ناحیه آموزش اطمینان می دهد. در صورت نیاز به سیستم دوربین ، SmartPack متشکل از مانیتور ، دوربین HD ، منبع نور LED و دستگاه ضبط ، راه حل ایده آل برای موفقیت در آموزش شما است.

شبیه ساز اورولوژی

شبیه ساز جامع اینویدیا با هدف ارتقاء علم اورولوژی برای یادگیری و آموزش کلیه روشهای متداول bipolar resection کاربرد دارد، مانند:

 • bipolar electroresection
 • electrovaporization
 • bare-fiber laser vaporization
 • side-fiber laser vaporization

شبیه ساز اورولوژی اینویدیا روی چهار هدف متمرکز است:
– یادگیری نحوه استفاده از رزکتوسکوپ و ارزیابی/ تمرین وتجسم با استفاده از ابزار واقعی
– یادگیری و آموزش تکنیک رزکشن
– یادگیری و آموزش تکنیک های مخصوص رزکشن آناتومیک

از شبیه ساز رزکشن بصورت ترکیبی با کلیه رزکتوسکوپ های رایج می توان استفاده کرد.  درواقع این شبیه ساز تنها با کمی تفاوت نسبت به رزکشن در بیمار ، برش واقعی را تضمین می کند.

به طور کلی آموزش مؤثر برای برآورده کردن این الزامات در آینده بسیار مؤثر است.

EndoUro-Simulator یک یادگیری واقعی ، آموزش و توضیح بسیاری از برنامه های تشخیصی و درمانی را در زمینه مثانه ، مجرای ادرار و کلیه امکان پذیر می کند. شبیه ساز یک راه حل مناسب برای اهداف واقعی آموزش است.

با کمک این سیستم می توان:

– آندوسکوپی کل دستگاه ادراری (مثانه ، مجرای ادرار ، لگن و کلیه)
– تشخیص تنگی ، ساختارهای توموری و سنگ ها
– برداشت سنگ با استفاده از بسکت ها و پنس ها
– تکه تکه شدن / برداشتن سنگ با روشهای مختلف
– قرار دادن گاید وایر
– قرار دادن و برداشتن سوند

واجزای یکپارچه مثانه ، حالب ، کلیه  و سیستم کالیکس یک محیط واقعی آناتومیک را شبیه سازی کرد.

12